49er Grand Prix Gdynia już w ten weekend

 

W najbliższy weekend, 22-24 lipca, Gdynia już po raz szósty ugości czołowych zawodników olimpijskiej klasy 49er. Na starcie pojawi się 9 załóg. W planie regat nie zabraknie widowiskowego wyścigu nocnego.

49er Grand Prix Gdynia to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najlepsze załogi tej olimpijskiej konkurencji w bezpośredniej rywalizacji na polskich akwenach. Zawody będą idealną zapowiedzią najważniejszego w tym roku wydarzenia w żeglarstwie sportowym, czyli Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Gościem specjalnym zawodów będzie trójmiejska załoga Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego. W Gdyni walkę o zwycięstwo zapowiada także Tymoteusz Bendyk oraz Jacek Nowak reprezentujący barwy AZS UWM Olsztyn, który na początku tego roku wraz z Tomaszem Januszewskim, wywalczył czwarte miejsce mistrzostw świata na Florydzie.

 

W planie nie zabraknie wizytówki regat, czyli wyścigu nocnego. Widowiskowa rywalizacja w blasku księżyca, przy teatralnym oświetleniu toczy się bardzo blisko plaży. Tym razem Night Race odbędzie się na półmetku 49er GP, w sobotę 23 lipca o godzinie 22:00.

- Chcemy przede wszystkim pokazać żeglarską rywalizację widzom i turystom, dlatego trasa wyścigów jest usytuowana praktycznie przy samym Bulwarze Nadmorskim. W tym roku program jest naprawdę bogaty, podczas zawodów 49er Grand Prix Gdynia, poza samymi regatami, odbędzie się m.in. konkurs budowania Domów Hybrydowych z piasku, pokazy fitness z klubem Calypso czy konkursy skoków z Jump City. Za najlepszą budowlę z piasku jest nawet nagroda o wartości 1000 PLN. Zapowiada się naprawdę wspaniałe widowisko, a wyścig nocny będzie z pewnością będzie punktem kulminacyjnym imprezy – podkreśla Magdalena Czajkowska, organizator imprezy.

Baza regat umiejscowiona będzie tradycyjnie na gdyńskiej plaży miejskiej, vis a vis Cafe F. Minga, gdzie znajdować się będzie również biuro imprezy. W piątek o godz. 10:00 otwieramy miasteczko regatowe, bądźcie z nami i przeżyjcie niezapomniane emocje. To największe widowisko żeglarskie tego roku!

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*